Öz Geçmis

444444444444444KİŞİSEL BİLGİLER

Doğum Tarihi: 11.05.1969                                                                          

Doğum Yeri: Ankara

Yabancı Dil: İngilizce-İtalyanca

 

EĞİTİM DURUMU

2016 Cambridge Center for Adult Education (USA)

2016 The Public Speaking of Class (USA)

2011 Özyeğin Üniversitesi “10.000 Kadın Girişimci” MBA sertifika programı

2010 Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tiyatro Anasanat dalı Yüksek Lisans

1995 Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü

1990 Anadolu Üniversitesi A.Ö.F

 

OYNADIĞI TV FİLMİ VE DİZİLERİ

 -Oyun Bozan                           Yön: Emre Kabakuşak

-Mayıs Kraliçesi                        Yön: Korhan Bozkurt

– Fatih Harbiye                          Yön: Sadullah Celen

-Alemin Kralı                             Yön: Derya Yaruç (ATV)

-Kayıp Aranıyor                        Yön: Irmak Çığ (TRT)

-Kadınları Anlama Kılavuzu     Yön: Cem Hasçelik (cine5)

-Benim Annem Bir Melek         Yön: Hakan Algül(ATV)

-Kollama                                   Yön: Cemile Kırmızı – Gül Güzelkaya (STV)

-Selena                                   Yön: Bora Uğur (ATV)

-Büyük Buluşma                       Yön: Avni Kütükoğlu (STV)

-Hayat Türküsü                        Yön: Hakan Gürtop (TRT)

-Doktorlar                                Yön: Merve Girgin (KANAL D)

-Fikrimin İnce Gülü                   Yön: Merve Girgin (KANAL D)

-Hırçın Kız                                Yön: Sibel Kocataş (FOX TV)

-Sihirli Annem                          Yön: Ersoy Güler (KANAL D)

-Çemberin Dışında                    Yön: Çağan Irmak (SHOW TV)

-Patroniçe                                Yön: Ömer Kavur (TRT)

-Üzgünüm Leyla                       Yön: Taner Akvardar (TRT)

-Dadı                                       Yön: Fatih Aksoy (SHOW TV)

-Katil Kim?                               Yön: Mustafa Altıoklar (TRT)

-Bizim Mahalle                         Yön: Tangör Toydemir (TRT)

-Kaygısızlar                             Yön: Uğur Erkır (ATV)

-Şehnaz Tango                         Yön: Taner Aakvardar (SHOW TV)

-Umut Taksi                             Yön: Yusuf Kurçenli (STAR TV)

-Mahallenin Muhtarı                  Yön: Oğuz Yalçın (ATV)

-Hastane                                 Yön: Zeki Alasya (ATV)

-Tele-Flaş                                Yön: Biket İlhan (KANAL 6)

-Zirvedekiler                            Yön: Halit Refiğ (TRT)

-Artist Palas                             Yön: Mahinur Ergun (TRT)

-Şaban Askerde                       Yön: Orhan Oğuz (STAR)

 

 

VERDİĞİ EĞİTİMLER

–          Okan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Gör. (Ses ve Konuşma Dersi)

–          Adı Mutluluk Dizisi Oyuncu Koçluğu

–          Doğa Koleji ‘Drama Eğitimleri’

–          İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi (İletişim Teknikleri)

–          Yeni Yüzyıl Üniversitesi Öğretim Görevlisi (Ses ve Konuşma Dersi)

–          Sefaköy Kültür Merkezi ‘Ses ve Konuşma Eğitimleri’

–          Edirne Yazı ve Tiyatro Okulu ‘Konuşma Eğitimi’

–          ‘Göz Grup Mağazaları’ çalışanlarına ‘İletişim Eğitimi’

–          Enerjiyi Verimli Kullanma Eğitimleri (Tüm Türkiye)

–          ‘Akademi Edirne’ Tiyatroda Ses ve Konuşma Eğitimi

–          Star TV ‘Benzemez Kimse Sana’  Yarışma programı   ‘coach acting’

–          ‘Hayatımın Rolü’ dizisi çocuk oyuncular oyunculuk eğitim koçu

–          Freebird Airlines ‘Anons Eğitimleri’

–          İstanbul Emniyet Müdürlüğü ‘Drama Eğitimi’

–          Sunexpress Havayolları  ‘ Anons Eğitimleri’

–          İstanbul Barosu ‘Diksiyon/Güzel Konuşma/İletişim’ Eğitimleri

–          Mercedes Benz A.Ş ‘Dramatik Diksiyon’ Eğitimi

–          İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ‘Güzel Konuşma’ Eğitimleri

–          Martı GYO  ‘İletişim’ Eğitimleri

–          Transteknik A.Ş ‘İletişim/Liderlik’ Eğitimleri

–          Yıldız Teknik Üniversitesi ‘Güzel Konuşma’ Eğitim Semineri

–          Mardin Akademi ‘Diksiyon’ Eğitim Semineri

–          Bilkent Üniversitesi ‘Diksiyon’ Eğitim Semineri

–          Denizli “Forum Alışveriş Merkezi” “Güzel Konuşma” Eğitim Semineri

–          Erenköy Rotary ‘Türkçe Hakkında Doğru Bildiğimiz Yanlışlar/Yanlış Bildiğimiz Doğrular’ Eğitimi

–          PWC ‘Takım Oyunu’ Eğitimi

–          Fırat Kültür Merkezi “Diksiyon” Eğitimi

–          ASM  ‘Kollektif Performans’ Eğitimi

–          Pendik Faruk Demirbağ İlköğretim Okulu “Güzel Güzel Konuşalım”  Eğitim Semineri

–          Azra Akın ile “72. Koğuş” Oyunu için Konuşma Eğitimi

–          Özel Yaşar Cimilli Çoşkun İlköğretim Okulu Eğitim Semineri

–          25. Çocuk Şenliği Kapsamında “Güzel Güzel Konuşalım” Eğitim Semineri

–          Beykoz Belediyesi Tiyatro Kursları “Güzel ve Etikili Konuşma” Eğitim Semineri

–          Tupperware 2008 Yaz Show “Güzel ve Etkili Konuşma” Eğitim Semineri (İzmir, İstanbul)

–          Enka Okulları Meslek Eğitim Semineri

–          24. Çocuk Şenliği Kapsamında “Güzel Konuşalım” Eğitim Semineri

–          Tupperware Firması Üst Düzey Yöneticilerine Yönelik “Güzel ve Etkili Konuşma Semineri”

–          Kırımlı Olcay Fazilet Anadolu Lisesi Öğrencilerine yönelik “Güzel ve Etkili Konuşma” Semineri

 

BİREYSEL ACTİNG-COACH / DİKSİYON

–          Burcu Biricik (Çok Uzak Fazla Yakın)

–          Aslı Bekiroğlu (Adı Mutluluk)

–          Ozan Dolunay (OyunBozan)

–          Eda Ece (Pis Yedili)

–          Simin Bıçakçıoğlu (Türkiye Ralli Şampiyonu)

–          Azra Akın (72. Koğuş)

–          Hande Subaşı (Muhteşem Yüzyıl)

–          Erdal Yıldız (Uçurum)

–          Gökçe Akyıldız (Hayat Devam Ediyor)

–          Uğur Kurul (Sihirli Annem)

–          Koray Tahir Ön

–          Gurur Aydoğdu

 

 

OYNADIĞI SİNEMA FİLMLERİ

-Can Tertip                               Yön: Burak Kuka

– Hanım                                    Yön: Gözde Gürbüzer

– Görsel İletişim                        Yön: Benhür Bolhava

– Çikolatalı Pasta                      Yön: Burak Kesici

– Karşılaşma                             Yön: Ömer Kavur

– Halk Çocuğu                           Yön: Funda Güven Samancılar

– Melekler Evi                            Yön: Ömer Kavur

– Gönlümdeki Köşk Olmasa      Yön: Elizabeth Rygard

– Yanlış Saksının Çiçeği            Yön: Fide Motan

– Sokaktaki Adam                      Yön: Biket İlhan

– Hoşça Kal Umut                      Yön: Canan Evcimen

– Sekizinci Saat                         Yön: Cemal Gözütok

– Aylaklar                                   Yön: Altuğ Savaşal

 

ÖDÜLLERİ

 

2011           Antalya TV Ödülleri ‘En iyi Komedi Kadın Oyuncu’ Adayı

2010          Afife Jale ‘Komedi ve Müzikal Oyunculuk Dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ Adayı

2009          Fem Dersaneleri Teşekkür Plaketi

2008           Ömer Türkmen Eğitimciler Derneği “Öteder” Teşekkür Plaketi

2007-2008  Enka Okulları Teşekkür Plaketi

2004           Sarıyer Belediyesi İlkokullar Arası En Sevilen TV yıldızı Ödülü

1996           Ankara Film Festivali Umut Veren En İyi Kadın Oyuncu Ödülü

1996           İzmir Film Festivali Onur Ödülü

1987           İstanbul Liselerarası Senaryo Yarışması 2.’lik Ödülü

  

OYNADIĞI/YÖNETTİĞİ TİYATRO OYUNLARI

-Şahane Züğürtler                 Yön:Haldun Dormen

– Palyaço Prens   (ÇO)           Yön:Süeda Çil

-Dullar                                    Yön: Hülya Karakaş

-Vişne Bahçesi                       Yön: Ali Taygun

-Hamlet                                   Yön: Adrian Brine

-Bizans Düştü                          Yön: Engin Uludağ

-Güneşin Oğlu                          Yön: Hikmet Körmükçü

-Herkes Aynı Bahçede              Yön: Başar Sabuncu

-Sarıpınar 1914                        Yön: Hakan Altıner

-Woyzeck                                Yön: Mehmet Ulusoy

-Palto                                      Yön: Başar Sabuncu